Artykuły

Co i gdzie zjeść w Bangkoku?


Jedzenie na ulicach Bangkoku jest bardzo różnorodne, dość tanie i pyszne! Najbardziej popularną potrawą w Tajlandii jest pad thai. Można go dostać na każdym kroku, zarówno w restauracjach jak i na ulicach Bangkoku. Za tą egzotycznie brzmiącą nazwą kryje się smażony makaron ryżowy z dodatkami, zazwyczaj krewetkami lub kurczakiem, doprawiony sosem rybnym i ostrygowym, skropiony limonką i posypany kiełkami fasoli mung z dodatkiem pasty tamaryndowej. Pad Thai można przyrządzić z różnymi dodatkami i trudno jest zjeść dwa razy taką samą wersję. Poza pad thai na ulicach Bangkoku można spróbować orzeźwiających lodów kokosowych podawanych w skorupie kokosa, skorpionów i innych małych zwierzątek, owoców (mango, durian, ananas), naleśników zasmażanych z bananami i wielu innych dań.

Ponadto warto jest się wybrać do tętniącego życiem Chinatown. Ulice w Chinatown słyną ze znakomitych i świeżych owoców morza. Przyrządzane na grillu duże krewetki, egzotyczne ryby, kałamarnice, kraby i kalmary to poważny dylemat na co się zdecydować. Wszystko wygląda apetycznie, a zapach przypraw unosi się nad ulicami Chinatown.

Informacje praktyczne: Cena pad thai w okolicy ulicy Khao San w wersji street food to około 40 za najbardziej podstawową wersję (jak masz szczęście to znajdziesz 3 krewetki w porcji:) a za wersję „na bogato” ok 80 bath. Cena w restauracji 120-150 bath. Z tym, że ulica Khao San jest bardzo znanym i turystycznym miejscem. W mniej turystycznych miejscach ceny są niższe. Nie mieliśmy żadnych problemów żołądkowych po ulicznym jedzeniu.

Do chinatown z ulicy Khao San najlepiej dostać się transportem rzecznym. To koszt ok 15 bath. Najlepiej wsiąść na stacji nr 13 Phra Arthlt, a wysiąść na stacji nr 5 Rajchawongse.

Follow me ;)

RSS
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest

Może Cię zainteresować także

Brak Komentarzy

Odpowiedz